Zakres działalności
Oddział zapewnia pełen wachlarz świadczeń medycznych w zakresie diagnostyki i leczenia z zakresu ginekologii i położnictwa. W codziennym zastosowaniu są najnowsze techniki operacyjne, takie jak: laparoskopia, histeroskopia, TOT, Gynecare Prolift i Peri Gee System.
Dziedzinami szczególnego zainteresowania i wysokiej specjalizacji Oddziału są: operacje wykonywane drogą pochwową, diagnostyka i leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu oraz operacje z zakresu ginekologii onkologicznej.
Pododdziały Patologii Ciąży zapewniają diagnostykę i leczenie ciężarnych z ciążą podwyższonego ryzyka – nadciśnieniem tętniczym, cukrzycą, cholestazą itp. Oddział dysponuje nowoczesnym aparatem ultrasonograficznym umożliwiającym wczesną diagnostykę wad płodu oraz nadzór nad kobietą ciężarną i jej dzieckiem.
Nowoczesna Sala Porodowa składa się z sześciu pokoi narodzin, w których nieodpłatnie mogą odbywać się porody rodzinne. Pokoje narodzin wyposażone są w nowe łóżka porodowe oraz łazienki z prysznicem i toaletą do indywidualnej dyspozycji rodzącej. Sala porodowa posiada dwa pokoje narodzin z wanną porodową oraz jeden z kołem porodowym. Stan rodzącej i płodu monitorowany jest przy użyciu nowoczesnych aparatów KTG z telemetrią, a w szczególnych przypadkach aparatem STAN S31. Na Salę Porodową oraz Oddziały Patologii Ciąży zakupiono wielostanowiskowy system monitorujący MONAKO.
Poza udzielaniem świadczeń zdrowotnych, Oddział prowadzi działalność dydaktyczną, staże specjalizacyjne z zakresu ginekologii i położnictwa oraz staże cząstkowe dla lekarzy innych specjalności. W ramach podnoszenia kwalifikacji pracowników Oddziału zostały otworzone przewody doktorskie oraz specjalizacje szczegółowe z zakresu ginekologii onkologicznej i seksuologii.
Opiekę poszpitalną, przygotowanie do planowych zabiegów operacyjnych oraz konsultacje zapewniamy w naszych poradniach:
- Poradni Ginekologicznej,
- Poradni Ginekologii Wieku Rozwojowego,
- Poradni Wieku Menopauzalnego,
- Poradni Rozrodczości,
- Poradni Onkologicznej.
INFORMACJE DLA PACJENTEK
Dokumenty niezbędne do przyjęcia:
- skierowanie do szpitala,
- dokument tożsamości ze zdjęciem i numerem PESEL,
- poprzednie karty informacyjne leczenia szpitalnego,
- oryginalny wynik grupy krwi,
- w przypadku pacjentek ciężarnych – karta ciąży i ORYGINALNY WYNIK GRUPY KRWI,
- pacjentki niepełnoletnie powinny zgłosić się z rodzicem lub opiekunem prawnym.
Sala porodowa – czynności osoby towarzyszącej
Informacje dotyczące postępowania z noworodkiem w trakcie pobytu w szpitalu po urodzeniu
ODDZIAŁ OTRZYMAŁ DOFINANSOWANIE ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA
Rządowy program kompleksowej terapii wewnątrzmacicznej w profilaktyce następstw i powikłań wad rozwojowych i chorób dziecka nienarodzonego – jako element poprawy stanu zdrowia dzieci nienarodzonych i noworodków na lata 2018 – 2023.
Dofinansowanie 423 500,00 zł
Całkowita wartość 423 500,00 zł